Miért rezgésszint emelő?
Mert 24 féle gyógynövényből áll, melyek jótékony hatásairól alább olvashatsz. A csomag tartalmaz egy behangolt hegyikristály ásványt is.
Mire használható a hegyikristály?
Hallottál már Dr. Masaru Emoto-ról, aki megmutatta, hogy a vízkristályok szerkezete milyen csodálatosan programozható?
Ezt te is könnyedén meg tudod csinálni.
A teáscsomagban lévő kristály egyedileg behangolt, melyet arra használhatsz, hogy energetizáld vele a vizet, amiből a teát főzöd, vagy fogyasztasz.
Hogyan használd a kristályt?
Csak tedd a hegyikristályt egy pohár vagy kancsó vízbe (legalább néhány percig, de minél tovább marad benne, annál jobb). Az ásvány megemeli a víz rezgésszintjét. Ebből főzd utána a teát, vagy fogyaszd a vizet!
Mire van behangolva a csomagban lévő kristály?
A hegyikristály a 12 mesterkristály egyike, nagyon magas a rezgése.
EGÉSZSÉGTUDATOSSÁGRA és BOLDOGSÁG rezgésére van hangolva, megérzi majd minden atomod.
Te magad is tovább hangolhatod (sikerre, szerelemre, bőségre… stb.). Csak kapcsolódj hozzá a szíveden át és kommunikálj vele!
Hogyan lesz ez rád hatással?
A testünk több mint 70%-a víz. A sejtjeink szintén nagy része víz. Ha magas rezgésű vizet juttatsz a szervezetedbe, akkor erre reagál a tested összes sejtje.
Mit tapasztalhatsz?
Mélyen belülről áradó nyugalmat, mely nem egy külső inger hatására jött létre. Jobban kívánhatod az egészséges ételeket, friss zöldségeket és gyümölcsöket.
Hatással lehet az egész immunrendszeredre, hiszen ha alacsony marad a stressz szinted, többet vagy a boldogság állapotában és egészségesebben táplálkozol, akkor a test öngyógyító folyamatai hatékonyabban működnek. Energikusabbnak, kiegyensúlyozottabbnak, nyugodtabbnak, kreatívabbnak, élettel telibbnek érezheted magad.
Tea elkészítése:
A nap bármelyik szakaszában fogyasztható, nem élénkítő hatású, inkább igazi megnyugtató élmény a fogyasztása. Csak készíts belőle forrázatot, akár hosszabb ideig is ázhat, mert a főzet nem keseredik meg.
Hogyan született ez a tea?
Régóta szeretünk teakeverékeket készíteni, és télen nyáron ezeket fogyasztjuk. Nemrég egy kis segítséget is kaptunk hozzá, így született meg ez a keverék. Amikor egy-egy gyógynövénynek a termőidőszaka van, egy sétával, kirándulással összekötve jó érzés őket betakarítani, elraktározni a téli napokra. Igaz, azt is imádom, amikor az apósom készen, leszárítva küldi az egyes összetevőket, és nekünk csak fogyasztani kell. 😉
A teázási szokásainkból sem maradhat ki az a sok tudás, amit Bartha Erikától (SZÍVFÉNY) tanultunk az egészségtudatos életmóddal kapcsolatban. Ezért programozzuk a vizet, amit elfogyasztunk!
Szeretettel készítve!
Anikó & Tomi
A Body & Mind Stúdió létrehozói
Miből áll a teakeverék, és ezeknek milyen hatásai vannak?
1: Csalánlevél
A nagy és az apró csalán levele gazdag vitamin- és ásványianyag-forrás, immunrendszert erősítő, antibiotikus, vérzéscsillapító, gyenge vércukorszint-csökkentő hatású. Serkenti a vizeletkiválasztó rendszer működését. Használata előnyös lehet vese- és hólyagkő képződésre hajlamos személyek kezelésében, valamint salaktalanítóként alkalmazhatjuk.
2. Kanadai aranyvessző
Vizelethajtó, akut és krónikus vese- és húgyúti fertőzések esetén gyulladáscsökkentő. Vesekő és vesehomok képződésének megelőzésére, a húgyutak átmosására alkalmazható.
3. Mezei zsúrlófű meddő hajtás
Belsőleg alkalmazva a vizeletkiválasztó rendszer alsó szakaszának bakteriális és gyulladásos megbetegedéseiben fertőtlenítő hatású, hólyaghurut kezelésére használható. Vizelethajtó hatása révén vesehomok képződésének megelőzésére, salaktalanító és fogyókúrák alkotórészeként alkalmazható. Jótékony hatású köszvény, idült ízületi betegségek kiegészítő kezelésekor.
4. Tejoltó galajfű
A tejoltó galaj vízhajtó, görcsoldó hatású. Vese és epebajokra, epilepsziára.
5. Körömvirág
Gyulladáscsökkentő, görcsoldó és hámsejt regeneráló hatással rendelkezik. Forrázata belsőleg gyomor- és nyombélfekély kezelésére, száj-és toroknyálkahártya öblögetésére használható.
6. Borsmentalevél
Főként emésztési zavarokban, puffadás esetén, epehólyag és az epevezeték gyulladásos megbetegedéseinek kezelésére alkalmazható. Görcsoldó és antibakteriális hatással rendelkező gyógynövény.
7. Citromfű levél
Nyugtató, lázcsillapító, enyhe antibakteriális és antivirális hatású, valamint gyomor- és bélpanaszoknál alkalmazható gyógynövény. Feszültségoldóként, nyugtalanság és fokozott ingerlékenység esetén jelentkező alvászavarok és szívpanaszok enyhítésére is alkalmas.
8. Málnalevél
Az erdei málna leveléből kellemes ízű, vízhajtó hatású gyógytea készíthető. Számos bajra hoz enyhülést, például bélgörcsökre, gyomorfekélyre. Enyhíti a hányingert, segíti az emésztést.
9. Kamillavirág
Görcsoldó, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és enyhe nyugtató hatású gyógynövény. A tápcsatorna gyulladásos megbetegedéseiben, emésztőrendszeri görcsök és puffadás esetén önállóan vagy gyógyszeres terápia kiegészítéseként alkalmazható.
10. Kerti kakukkfű:
Gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, baktérium- és gombaellenes hatású gyógynövény. Oldja a légző- és emésztőrendszer görcseit, köhögéscsillapító, köptető hatású. Főként meghűléses, hurutos légúti megbetegedése kezelésére alkalmazható.
11. Hársfavirág
Meghűléses, lázas megbetegedéseknél izzasztó, gyulladáscsökkentő. Megfázást kísérő köhögésben és felső légúti hurutoknál enyhe köptető hatású. A népgyógyászatban enyhe nyugtatóként, emésztési zavarok kezelésére, vizelethajtóként, vérnyomáscsökkentőként, valamint fejfájás csillapítására használják.
12. Orbáncfű virágos hajtás
Hatékony szorongás és/vagy ideges eredetű nyugtalanság, kimerültség, klimateriális panaszok kezelésében. Enyhe gyulladáscsökkentő, vírus- és baktériumellenes hatású. Felhasználható megfázásos megbetegedések, valamint az emésztő- és vizeletkiválasztó rendszer gyulladásainak kezelésére is.
13. Akácvirág
Az akácvirág kellemes és jellegzetes ízű teáját a benne található aromás vegyületek miatt régóta gyűjtik és fogyasztják gyógyteaként.
14. Komlótoboz tea
Enyhe nyugtató, feszültségoldó hatású. Az elalvás elősegítésére, az ideges nyugtalanság mérséklésére, ideges eredetű emésztési zavarokban, étvágytalanságban használható.
15. Pásztortáskafű
Ha ön nő, és erős, esetleg elhúzódó menstruációs vérzése van, ráadásul ingadozik a vérnyomása, akkor a pásztortáska teát a természet önnek találta ki. A menstruációs vérzés előtt nyolc-tíz nappal, és a menzesz idején igyon naponta két csészényi pásztortáska teát. Parkinson-kórban szenvedőknek nagyon ajánlott.
16. Apróbojtorján
Az apróbojtorján, a máj- és epe tevékenységét szabályozó. Az apróbojtorjánt, vesekő és vesehomok képződésre hajlamos egyéneknek ajánlják, elsősorban mint megelőzőt. Krónikus májbajnál, bizonyos epekő betegségeknél, mint a cholelithiasis a legrégibb idő óta használják. Az apróbojtorján igen előnyösen használható, mint női vérzést csillapító, a bélcsatorna és hólyag renyheségét mulasztó háziszer.
17. Ragadósgalaj
Teaként idegnyugtató, altató, vérnyomáscsökkentő hatású, a vese, máj, hasnyálmirigy megbetegedéseit kezelik vele.
18. Tölgyfakéreg
Az emésztőrendszerre, gyomor és bélműködésre ható gyógynövények közé tartozik. Tetemes csersavtartalmánál fogva erősen összehúzó hatású. Főzetét belsőleg hasmenés, gyomor és bélvérzés ellen.
19. Bodorrózsalevél
A bodorrózsa erős vírusölő és antibakteriális hatással rendelkezik.
Influenza, megfázás esetén, nagyobb betegségből való gyógyulás támogatására, emésztő- és bélrendszeri gyulladásoknál, időskori legyengült szervezet erősítésére.
20. Kukoricabajusz
Teáját a húgyutak gyulladásos folyamatainak gyógyítására használják. Aranyvesszővel és zsurlóval társítva vesekőképződés kezélésre fogyasztható. Vércukorszint-csökkentő, fogyasztó teakeverékek alkotórésze. Remek gyulladáscsökkentő, szünteti a húgyúti panaszokat, a húgyhólyag és a húgycső gyulladásait. Alkalmazható ödémák megszüntetésére. Hatásosnak tartják koszorúér-problémák esetén. Ártalmatlan fogyasztó-és zsírtalanító szer. Kiváló köhögéscsillapító. Húgykőoldó hatású és vizelethajtó.
21. Nyírfalevél
Levele kiváló veseműködés szabályozó, vízhajtó, vesehomok- és vesekőképződést gátló. Gyógyítja a hólyaghurutot, a húgyutakat anélkül, hogy a vesét irritálná. Tavaszi kúráknál vértisztító hatása miatt használjuk. Csökkenti a vér húgysav- és koleszterinszintjét. Használható prosztatára, narancsbőr és érelmeszesedés ellen. Tisztítja egész mirigyrendszerünket. Flavonoid tartalma miatt reumára, köszvényre, ízületi betegségekre is használjuk.
22. Bodzavirág
A virágból készült tea vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögéscsillapító hatású. Megfázásra, hörghurutra, izzasztószerként és immunrendszeri serkentőként használják. A friss bodzahajtás erős hashajtó. Használják még vértisztításra, fülfájásra, rekedtségre.
23. Tearózsa
Köszvény és reuma ellenes teákban, de hangulat javításra, stresszoldásra és depresszió ellen és az idegek megerősítésére is adják. A szív, gyomor, máj és méh tónusjavítója.
24. Mályvalevél
A Mályvalevél tea köhögéscsillapító, köptető hatású, a felső légúti hurutok népgyógyászatban alkalmazott orvosság. Nyálkahártya betakaró hatása révén száraz köhögésnél csökkenti a köhögési ingert és a légzőszervi ingerlékenységet, ezen kívül gyomor- és bélgyulladások enyhítésére is kiváló.
Egészségedre!
Anikó & Tomi