Ashtanga jóga

Mi az Ashtanga jóga?

Az Ashtanga szó két szanszkrit szóból, az „Ashta” és az „Anga” szavakból áll. Az „Ashta” a nyolcas számra utal, míg az „Anga” végtagot vagy testrészt jelent. Ezért az Ashtanga a jóga nyolc végtagjának egyesítése, egyetlen teljes, holisztikus rendszerré. A jóga e nyolc végtagja a jóga szútrák filozófiájának különböző ágait képviseli, amelyek az Ashtanga jóga iskolában az alapot képezik. Az Ashtanga filozófia a jóga mind a nyolc végtagját integrálja, amelyek a következők: Yama (erkölcsi kódexek), Niyama (önfegyelem), Asana (testtartás), Pranayama (légzésszabályozás), Pratyahara (érzékszervek visszavonása), Dharana (koncentráció), Dhyana (meditáció) és Samadhi (egység az énnel).

Az ashtanga a hatha jóga nagyon dinamikus és atletikus formája, amely hat sorozatból vagy szintből áll, a testtartások meghatározott sorrendjével. Gyökerei a vinyasában, a testtartások közötti áramló mozgásokban gyökereznek, az energiára és a légzésre összpontosítva. Bár nagyon fizikai gyakorlat, a mentális tisztaságot és a belső békét is elősegíti.

Az órák során az Ashtanga jóga első sorozatát (fél, majd teljes sorozat) fogjuk gyakorolni, különös figyelmet szentelve a biztos alapok elsajátításához, majd személyre szabott fejlődéskövetést biztosítva fogunk tovább haladni a magasabb szinten kivitelezett ászanák elsajátításában, közben betekintést, majd pedig elmélyülést kínálva a mozgás közben végzett meditáció csodálatos világába.

Fontos tudnivalók:

– az óra előtt pár órával ne egyetek és igyatok sokat
– kényelmes ruházatot viseljetek (ne legyen rajta gomb/zipzár/szegecs, stb.)
– ha bármilyen sérülésetek van, azt kérlek, jelezzétek az óra elején
– hozhattok magatokkal kis törölközőt és vizet
– ne ijedjetek meg, ha szanszkrit nyelven hallotok furcsa halandzsázást 🙂

 

Az alábbi napokon tudsz részt venni Ashtanga jóga órán
Péntek: 16:00 - 17:30